Teipavimas yra reabilitacijos procedūra, kuomet ant pasirinktos kūno vietos klijuojamos lipnios juostos (teipai). Pagrinde procedūra skirstoma į dvi dalis – kinezioteipavimas ir sportinis teipavimas.

 

Kinezioteipavimas

Kinezioteipavime naudojamos ELASTINĖS lipnios juostos, kurių veiksmingumas grindžiamas pažeistos kūno vietos stabilizavimu bei kraujo ir limfos cirkuliacijos gerinimu.

Nėra vieningos nuomonės ir visiško mokslinio šios teorijos pagrindimo, todėl paprasčiau poveikį apibūdinti kaip neurofiziologinį organizmo atsaką į teipavimą.

 

Kinezioteipavimo taikymas:

  • Sporte;
  • Reabilitacijoje dėl skausmą mažinančių savybių;
  • Patempimų;
  • Sumušimų;
  • Tendinopatijų;
  • Nugaros ir kaklo skausmų;
  • Patinimų atvejais;

 

Sportinis teipavimas

Sportiniame teipavime naudojamos NETAMPRIOS lipnios juostos, kurių užduotis yra stabilizuoti pažeistą vietą, kad sumažinti skausmingą arba probleminę judesio amplitudę, pavyzdžiui, po čiurnos patempimo.

Skirtingai negu kinezioteipavimas, sportinis teipavimas nepadeda sumažinti patinimo, atvirkščiai, patinimo atveju jį reikėtų naudoti kuo rečiau. Skausmo mažinimas apsiriboja judesio amplitudės per sąnarį ribojimu. Dažniausiai sportinis teipavimas naudojamas po patempimų ar traumų, kuomet norime sumažinti judesio amplitudę tam tikra kryptimi ir stabilizuoti pažeistą sąnarį.

Abi teipavimo rūšys turi savo privalumų ir savo trūkumų. Kinezioteipavimas mažina skausmą, patinimą, tačiau suteikia mažiau stabilizacijos sąnariui ir beveik visai nevaržo judesio amplitudės.

Sportinis teipavimas nerekomenduojamas esant patinimui, skausmo mažinimas apsiriboja tik judesio amplitudės varžymu (jeigu skausmas yra dėl to), tačiau ši teipavimo rūšis labai efektyviai stabilizuoja sąnarį ir riboja nepageidautiną judesio amplitudę. Dėl to, labai svarbu, kad tai atliktų profesionalus specialistas.