Vibramedica
lt

Masažo istorija ir nauda sveikatai

Yra duomenų, jog jau pirmykštės Ramiojo vandenyno gentys naudojo masažą, kad galėtų palengvinti skausmus ir gydyti traumas.

Literatūriniai šaltiniai teigia, jog 2500 m. pr. m. e. buvo ruošiami specialistai daryti masažus. VI a. pr. m. e. Kinijoje pirmą kartą pasaulyje buvo įsteigtas valstybinis institutas - studentams buvo dėstomas masažas ir tai buvo privaloma disciplina.

XVI a. Kinijoje buvo išleista 64 tomų enciklopedija, kurioje buvo smulkiai aprašyti visi masažavimo būdai taikomi iki šių dienų.

1800 metais pr. m. e. Indijoje, medicininiuose traktatuose yra aprašytos masažo technikos. Šie traktatai buvo vadinami "Ajurvedomis". Ten buvo smulkiai aprašyta, kaip taikyti trynimą, spaudimą ar gnaibymą, kaip masažuoti kiekvieną kūno dalį bei kokias žoleles bei aliejus naudoti masažo metu.

Senovės Egipte, Japonijoje, Korėjoje masažas buvo žinomas ir naudojamas susirgus, po ligų, įkandus nuodingiems gyviams, skausmo mažinimui, grožiui, sveikatos profilaktikai.

Graikijoje, Hipokratas -  medicinos Dievas yra masažo, kaip gydymo metodo, pradininkas. Jis įvedė taisyklę, kad gydantis masažas yra privalomas.

Graikai didelį dėmesį skyrė higieniniam ir kosmetiniam masažui -būtinai masažuojamas visas kūnas ir galva bei galūnės. Graikai, pirties mėgėjai, neįsivaizdavo pirties ritualo be masažo. Taip pat buvo naudojami įvairūs žolių aliejai apie kurių naudojimą žinios atkeliavo iš Indijos.

Romos imperijoje masažas buvo garbinamas dėl savo gydomųjų savybių. Romoje buvo gydytojų, kurie masažo technikomis ir aliejais gydė net nutukimą. Be abejo, kaip ir Graikijoje, pirtyse masažas buvo būtinas.

1921 m. masažų būdus susistemino fizkultūrininkas P. Lingas. Jo masažo metodika šiais laikais žinoma kaip "švediškas masažas".

Nepriklausomoje Lietuvoje masažo mokymai ir kursai pradėjo vykti 1921 m. Tuo pat metu steigėsi masažų kabinetai, gydomieji masažai buvo daromi gydyklose ir ligoninėse.

Visame pasaulyje masažas yra vertinamas, kaip vienas naudingiausių ir reikalingiausių fizinės sveikatos palaikymo būdų, o taip pat  ir gydymo priemonių.

Nuolat ir tinkamai atliekamas veido masažas pagražina odą, grąžina jaunystę, odos skaistumą.

Kūno masažas-suteikia energijos, atstato po fizinio darbo, emocinio krūvio, traumų,ligų, "išvalo" protą bei turi begalę kitų teigiamų savybių.

Tai viena iš efektyviausių procedūrų taikomų grožio, sveikatinimo ir gydymo srityse. Masažo metu centrinė nervų sistema reaguoja į raumenų receptorių lietimą ir duoda teigiamus signalus kraujo apytakai, limfotakai, medžiagų apykaitai.

"Vibramedica" klinikoje dirbantys masažo meistrai atlieka įvairių technikų gydomuosius ir terapinius veido bei kūno masažus. Meistrai yra sertifikuoti, turintys patirtį, savo srities profesionalai.

Grįžti į straipsnių sąrašą