Vibramedica
lt

Straipsniai

Laiškas nuo klinikos įkūrėjos

Pamenu, kai prieš 7 metus įkūrėme mažytę kliniką Kaune, atokiame rajone, toli nuo centro ir nedrąsiai pasiūlėme labai neįprastą paslaugą – smegenų treniruotes su NeurOptimal įranga. Buvome pirmoji klinika Lietuvoje teikianti tokią paslaugą. Žingsniai į žmonių sveikatinimą nebuvo paprasti. Reikėjo rasti tinkamą personalą, išmokti parodyti tiek save, tiek Lietuvoje visiškai naują ir nežinomą paslaugą.
Skaityti plačiau

Gydytoja: jei nepadedate organizmui, bent jau netrukdykite jam

Žmonių gyvenimo būdas ir įvairūs išorės veiksniai silpnina imuninę sistemą, dėl ko ji nebegali tinkamai kovoti su virusais bei organizme kylančiais ligos procesais. Gydytojų teigimu, reikėtų gydyti ne pasekmę – ligą, o panaikinti jos priežastį.

Skaityti plačiau

Ramunė: nesitikėjau, kad liga sugrįš po daugiau nei 30 metų

Kai Ramunei Dulevičienei prieš kelerius metus suprastėjo sveikata, ji net negalėjo įtarti, kad tai prieš 38 metus sunkiai persirgto erkinio encefalito padariniai. Besigydydama ligos komplikacijas moteris atrado būdą pristabdyti ir senėjimo procesus.

Skaityti plačiau

Psichologė – apie emociškai sunkius metus: turime išmokti išbūti diskomforto būsenoje

Pastarieji treji metai didelei daliai pasaulio gyventojų buvo kupini nuolatinio nerimo. Patyrėme pandemiją, ekonominius sunkumus, Rusijos agresiją prieš kaimyninę šalį. Šios patirtys iki šiol tebekelia stiprias emocijas. Metai baigiasi ir norisi tikėti, kad kitais viskas bus geriau, tik kaip tai padaryti?
Skaityti plačiau

Persidirbote? Medikas patarė, kaip atsigauti po organizmo išsekimo

Tradiciškai paskutinis metų mėnuo – gruodis – daugeliui gyventojų asocijuojasi ne su švenčių laukimu, bet skubėjimu pabaigti darbus, nupirkti dovanas ir pasirengti Kalėdoms. Todėl dažnas šio laikotarpio palydovas – nuovargis, kuris kartais baigiasi ir viso organizmo išsekimu.

Skaityti plačiau

Psichologinis atsparumas: kodėl du žmonės tose pačiose situacijose gali reaguoti skirtingai?

Kasdien besikeičiančiame pasaulyje žmonės vis dažniau susiduria su psichikos sveikatos iššūkiais. Nuolatinė įtampa, patiriamas stresas, nerimas dėl ateities ir panašūs veiksniai daro neigiamą įtaką žmonių emocinei sveikatai. Kad emocinė sveikata bei psichologinis atsparumas yra svarbūs mūsų gerovei, dar labiau visi įsitikino pastaraisiais metais, pasaulį krečiant karantinui, krizei bei karui.

Skaityti plačiau

Biomedicinos mokslų daktaras: žmonių tamsumas ir kategoriškumas – blogiau negu impotencija

Vyrų impotencija – jautrus klausimas, dėl kurio pacientai neretai vengia kreiptis į gydymo įstaigas. Medikų teigimu, problemos vengimas ne tik jos neišsprendžia, bet ir dar labiau pablogina situaciją. Juolab, kad potencijos sutrikimai neretai signalizuoja apie dar rimtesnes ligas.

Skaityti plačiau

Diabetu serganti Viktorija: po pirmos savaitės ligoninėje esi išleidžiamas į nežinią

Cukrinis diabetas iš paciento pareikalauja daug laiko ir pastangų pakeisti savo gyvenimo būdą. Prieš trejus metus išgirdusi I tipo cukrinio diabeto diagnozę Viktorija pranešime žiniasklaidai prisimena, kai po savaitės ligoninėje teko išeiti į nežinią, kaip gyventi su šia liga.
Skaityti plačiau

Autizmo spektro sutrikimą turintis Nikita: nuo agresyvaus vaiko iki besišypsančio paauglio

Autizmo spektro sutikimu sergančius vaikus auginantys tėvai puikiai žino, ką reiškia nuolat bandyti įvairiausius gydymo metodus. Jekaterina Dulerain – viena iš tokių mamų, skyrusių savo gyvenimą sūnaus sveikatai. Ji pasakoja, kad Nikita prieš kelerius metus ir Nikita šiandien – lyg du skirtingi žmonės.

Skaityti plačiau

Ką kiekvienas turime žinoti apie savo emocinės sveikatos stiprinimą?

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė Psichikos sveikatos diena. Ta proga pakalbinome klinikos „Vibramedica“ kognityvinės elgesio terapijos psichterapeutę Junetą Zelmikienę apie emocinę žmonių sveikatą vyraujančią šiuo metu Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Kaune įsikūrusi klinika siūlo pažangiausius būdus išvengti ligų

Simptominis ligų gydymas šiuolaikiniam žmogui dažnai nėra tinkamas, dalį ligų galima diagnozuoti žymiai greičiau ir efektyviau, o kai kurių – net visiškai išvengti bei jas gydyti natūraliai. Patarimais, kaip tai padaryti dalinasi klinikos „Vibramedica" gydytoja Oksana Semenišina bei šios klinikos įkūrėja Renata Šeržentienė.

Skaityti plačiau

Presoterapija - limfotakos skatinimui, sveikatos gerinimui ir gražaus kūno formavimui

Tam, kad galima bütų plačiau suvokti, kas yra limfotaka, pateikiame šiek tiek informacijos apie limfos darbą ir jos įtaką organizmui.

Limfa susidaro iš skysčio, kurio nuolat patenka iš kraujo plazmos į audinius, o iš jų − į limfos kapiliarus.

Skaityti plačiau

Pasaulis tapo kitoks. Kaip adaptuotis?

Daugumai žmonių, kurie ankščiau, rodos, neturėjo emocinių problemų ar neišspręstų vidinių įtampų – streso, nerimo, baimių ar psichinių sutrikimų – prasidėjęs karas labai stipriai apsunkino įprastą kasdienybę. Tuo labiau, jog tik ką visi patyrė pandemijos sunkumus.

Skaityti plačiau

ADHD - dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas

Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas  (angl. attention deficit/ hyperactivity disorder, ADHD ) yra neurologinis sutrikimas. Pagrindiniai šio sindromo požymiai pasižymi sunkumu sutelkti dėmesį, valdyti impulsyvumą, hiperaktyvumas. Dažniausiai aptinkamas vaikystėje, tačiau šio sindromo susirgimo atvejų pasitaiko ir vėlesniame amžiuje.

Skaityti plačiau

Žinomi žmonės – apie judėjimo naudą: padeda ne tik sveikatai, bet ir verslui

Sveikos gyvensenos specialistai sutartinai tvirtina, kad žmogus sutvertas judėti. Viena paprasčiausių judėjimo formų yra vaikščiojimas. Jis gerina bendrą raumenų tonusą, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, gerina nuotaiką ir netgi didina kūrybiškumą.

Skaityti plačiau

Dažniausios mitybos klaidos daromos per šventes ir kaip to išvengti

Kasmet artėjant didžiausioms metų šventėms jau žinome, jog tai bus ilgas ir sotus sėdėjimas prie stalo.
Meniu sudarinėjame iš anksto, atidedame visus darbus ir sukame galvą kuom nudžiuginti susirinkusią šeimą. Ir tai yra be galo svarbu: kurti, ruošti, stebinti!
Skaityti plačiau

Smegenys gali pavargti lygiai taip pat kaip raumenys

Daug judant, sparčiai einant, sportuojant ar užsiimant kita fizine veikla, jaučiame, kaip pavargsta kūnas - sunku pakelti kojas arba rankas, norisi pailsėti. Ar gali pavargti smegenys jeigu jos nejuda?
Skaityti plačiau

Rudens karaliaus moliūgo nauda sveikatai

Kiekvieną rudenį mes turime ypatingai vertingą, visame pasaulyje gerbiamą daržovę - moliūgą. Apdovanoti gausiu moliūgų derliumi Lietuvoje, mes kasmet galime juo džiaugtis ir naudotis šios daržovės neišsiamama nauda.
Dėl naudos sveikatai moliūgai yra vadinami super daržove – juose gausu vitaminų ir naudingų mineralinių medžiagų, tad moliūgas privalo atsidurti kasdieninėje mityboje.
Skaityti plačiau

Gydomosios ozono terapijos savybės

Gydomosios ozono savybės atrastos daugiau nei prieš šimtmetį. Anuomet šias dujas kaip antiseptiką naudoję medikai greičiausiai nė nenutuokė, kad ozonas ne tik naikina mikrobus, bet ir valo kraują, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą ir teigiamai veikia organizmo ląsteles.
Skaityti plačiau

Apie imunitetą ir stebinančiai paprastus jo stiprinimo būdus

Imunitetą reikia stiprinti visuomet, nepriklausomai nuo metų laiko. Artėjant šaltąjam metų sezonui, tai daryti reikėtų ypatingai. Šiuo metu, siaučiant virusams stiprus imunitetas yra būtinas.
Skaityti plačiau

Kognityvinė ir elgesio terapija (KET) - kas tai ir kada ji taikoma?

Kognityvinė ir elgesio terapija (KET) yra plačiai taikoma gydant nerimo sutrikimus. Yra atlikta daug mokslinių tyrimų apie KET veiksmingumą gydant tokius nerimo sutrikimus kaip panikos sutrikimas, generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo, obsesinio kompulsinio bei potrauminio streso sutrikimus.
Skaityti plačiau

Ypatingos parodos atidaryme Kaune – renginių pasiilgę žinomi veidai

Antradienio vakarą kauniečius ir miesto svečius subūrė ypatingos tapybos parodos atidarymas. Kviestiniai svečiai pirmieji įvertino jaunojo tapytojo Nikitos Dulerain darbus.

Skaityti plačiau

Rankos tirpimas, dilgčiojimas

Tirpimas gali būti įvairaus intensyvumo, būti įvairiose vietose ir pasireikšti skirtingose situacijose.

Dauguma atveju, tai nėra patologinė indikacija, reikalaujanti medicininės intervencijos.

Skaityti plačiau

Neuroterapijos Neuroptimal istorija

Praėjo net 146 metai nuo to laiko kai buvo žengtas pirmas žingsnis NeurOptimal® neuroterapijos link!

1875 m. anglų psichologas ir gydytojas Richard Caton pirmasis atranda smegenų elektros impulsus, atlieka daug tyrimų ir pristato Karališkąjai Edinburgo Medicinos Akademijai.
Skaityti plačiau

Masažo istorija ir nauda sveikatai

Yra duomenų, jog jau pirmykštės Ramiojo vandenyno gentys naudojo masažą, kad galėtų palengvinti skausmus ir gydyti traumas.
Literatūriniai šaltiniai teigia, jog 2500 m. pr. m. e. buvo ruošiami specialistai daryti masažus. VI a. pr. m. e. Kinijoje pirmą kartą pasaulyje buvo įsteigtas valstybinis institutas - studentams buvo dėstomas masažas ir tai buvo privaloma disciplina.
Skaityti plačiau

Nugaros skausmas

Nugaros skausmas yra viena dažniausiu griaučių raumenų sistemos problemų, kuri prasideda jau jauname amžiuje. Daugiau negu 80 procentų žmonių gyvenimo eigoje pajaučia šią problemą. Dažniausia jos priežastis yra kasdieninėje veikloje praktikuojamos ydingos nugaros padėtys arba judesiai, pavyzdžiui ilgalaikis sėdėjimas susikūprinus arba pasikartojantys lankstymosi judesiai per nugarą sandėlyje, kilnojant dėžes.
Skaityti plačiau

Autizmo spektro sutrikimą turintį sūnų auginanti mama labiausiai jaudinasi dėl aplinkinių reakcijos

Kasmet balandžio 2-tąją yra minima pasaulinė autizmo supratimo diena. Autizmas – tai raidos sutrikimas, paliečiantis kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Deja, bet didžioji dalis visuomenės vis dar nežino, kad tai nėra liga, kurią būtų galima pagydyti, todėl tėvams, auginantiems autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, tenka nueiti sunkų kelią, jog jų atžala galėtų gyventi pilnavertišką gyvenimą.
Skaityti plačiau

Źaliųjų kokteilių nauda

Daigai, vaisiai, salotos, daržovės padeda greičiau atkurti šarmų ir rūgščių pusiausvyrą, todėl žmonės, savo mitybos racione turėtų vartoti daugiau “gyvo” maisto. Tam ypač tinka žalieji kokteiliai!
Skaityti plačiau

Nemiga ir kokybiškas miegas

Nemigos simptomus būtina kuo greičiau pastebėti, nes tai praneša apie nervų sistemos išsekimą, o tai gali lemti susilpnėjusį imunitetą ir mažesnį atsparumą ligoms.
Skaityti plačiau

Dirgliosios žarnos sindromo gydymas

Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) – tai dažnai pasitaikantis lėtinis virškinimo sistemos veiklos sutrikimas. Pagrindiniai šio sutrikimo simptomai: pilvo skausmai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas.
Skaityti plačiau

Sveikos mitybos įtaka organizmui: kaip nuspręsti, ką turėtume valgyti?

Atėjus šaltajam metų sezonui užplūsta įvairios ligos: gripas, peršalimas, sloga, nuolatinis nuovargis ir daugybė kitų. Nenuostabu, kad mūsų savijauta priklauso nuo maisto raciono, kuris žiemą gerokai suprastėja: valgome mažiau sveikų maisto produktų, renkamės daugiau cukraus turintį bei riebesnį maistą. O kaip nuspręsti, ką valgyti šiuo sunkiu mūsų organizmui sezonu?
Skaityti plačiau

Organizmo detoksikacija švenčių metu

Šventiniu laikotarpiu rimtų negalavimų gali sukelti dažniausiai sunkiai išvengiamas persivalgymas. Tuomet, norėdami atstatyti normalią organizmo būklę, griebiamės įvairiausių priemonių, tačiau šiuo atveju veiksmingiausia – organizmo detoksikacija.
Skaityti plačiau

Patikimas neinvazinis viso organizmo tyrimas: Biorezonansinė diagnostika

Žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema, kuri nuolat siunčia signalus apie savo būklę ir problemas. Tiesa, kartais šie signalai nėra lengvai pastebimi ir atpažįstami.
Skaityti plačiau

Depresija, jos simptomai ir gydymas

Depresija serga kone kas penktas išsivysčiusių šalių gyventojas. Vis dėl to nemažai sergančiųjų nesulaukia jiems reikalingos pagalbos, nes dalis visuomenės depresiją vertina kaip pesimizmą, tingumą ar sunkų charakterį.
Skaityti plačiau

Kodėl skauda raumenis ir kaip padėti sau?

Raumenų skausmas – itin dažna fizinė problema, kuomet juntami nuolatiniai daugiau nei vieno raumens ir minkštųjų audinių, supančių raumenis, skausmai. Dažnai raumenų skausmai atsiranda dėl per didelio fizinio krūvio, traumų, ligų, netinkamos mitybos, įtampos ar netaisyklingos laikysenos.
Skaityti plačiau