Vibramedica
lt

Ramunė: nesitikėjau, kad liga sugrįš po daugiau nei 30 metų

Kai Ramunei Dulevičienei prieš kelerius metus suprastėjo sveikata, ji net negalėjo įtarti, kad tai prieš 38 metus sunkiai persirgto erkinio encefalito padariniai. Besigydydama ligos komplikacijas moteris atrado būdą pristabdyti ir senėjimo procesus.

„Mano negalavimai išryškėjo prieš 7-8 metus. Pradėjau jausti bendrą didelį silpnumą, ėmė trūkti energijos, kamavo stiprūs raumenų ir sąnarių skausmai, net sutriko atmintis.

Kartą tam tikromis aplinkybės aš net nepažinau savo pačios šeimos nario. Nesupratau, kas man darosi, skaudėjo viską, jėgos buvo apleidusios. Tai trukdė ir dirbti, ir gyventi.

Pradėjau ieškoti priežasčių, apsilankiau pas daugybę skirtingų gydytojų, kurie vis nerado atsakymo, kas vyksta su manimi. Net mano medicininiai tyrimai nebuvo nukrypę nuo rodiklių normos.

Kol vieną dieną pagaliau išgirdau, kad tai prieš daugybę metų persirgto erkinio encefalito padariniai. Net nežinojau, kad taip gali būti – buvau apskritai pamiršusi, kad kažkada sirgau šia liga“, – savo asmenine istorija dalijasi moteris.

Nebesijaučia 60-ties metų

Išgirdusi diagnozę R. Dulevičienė suprato, kad neturi kitos išeities, kaip tik pradėti rimtai gydytis. Įvairūs gydymo metodai kiek pagerino moters sveikatą, tačiau jos organizmas vis dar buvo nusilpęs.

„Kadangi man sveikata yra prioritetas, kuriam negailiu nei laiko, nei pinigų, išbandžiau viską, ką galėjau. Bet mano būklė iš esmės pasikeitė, kuomet prieš ketverius metus atradau gydymą pažangios terapijos vaistiniais preparatais (PTVP).

Gydymo kursas truko beveik tris mėnesius, bet pagerėjimą pajutau praktiškai iškart. Tai iš esmės sugrąžino man gyvenimą, jėgas ir optimizmą: išnyko visi kamavę simptomai, o jaučiausi sveikesnė nei prieš užklumpant negalavimams.

Supratau, kad dar labai negreitai pasensiu, nepaisant to, kad man jau 60 metų“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak Ramunės, po gydymo pagerėjo atmintis, dėmesio sutelkimas, praėjo nerimas dėl to, kad kažkas gali būti blogai, sveikata sustiprėjo.

„Pajutau tokį energijos antplūdį, kokio anksčiau nesu turėjusi. Pavyzdžiui, kartą vaikščiojau su šunimi miške ir sugalvojau prasibėgti, nors to nedariau daug metų, ir prabėgau ne kelis metrus, jaučiausi puikiai. Iš principo esu labai gyvybingas žmogus, bet galiu pasakyti, kad net padidėjo noras gyventi, nes nebesijaučiu 60-ties.

Mano aplinkos žmonės, šeima stebisi manimi ir naujai atrastu gyvenimo džiaugsmu. Padariau didelius pokyčius gyvenime – pernai pakeičiau net ir gyvenamąją šalį, tačiau manęs netrikdo tie pokyčiai, juos priimu be streso. Galiu pasakyti, kad biologiškai mano senėjimo procesas tikrai suvaldytas“, – sako ji.

Paklausta, ką patartų kitiems žmonėms, moteris sako, kad reikėtų savo sveikata pradėti rūpintis bent nuo 40-ties.

„Tai reikėtų padaryti visiems, nepaisant turimų ligų ar jaučiamų simptomų. Tiesiog reikia susirūpinti tuo, kaip jaučiamės, kiek visavertiškai galime bendrauti su savo šeima ir aplinka, kiek dar ilgai būsime sveiki, ir užkirsti kelią senėjimo procesui bei kartu su tuo užklumpantiems negalavimams ir ligoms“, – kalba R. Dulevičienė.

Gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Biomedicinos mokslų daktaro, imunologo, klinikos „Vibramedica“ biotechnologo Ado Darinsko teigimu, PTVP yra biologinės kilmės vaistai, kurie yra genų ir ląstelių terapijos bei audinių inžinerijos produktai.

„Regeneraciniai, organizmo atnaujinimo procesai gali būti aktyvuojami pacientui suleidžiant kamieninių ląstelių, kurios priskiriamos PTVP. Kamieninės ląstelės yra parenkamos ir gaminamos kiekvienam ligoniui individualiai pagal jo diagnozę.

Galima naudoti tiek pačio ligonio ląsteles, bet kur kas paprasčiau pasitelkti donorines ląsteles, išaugintas iš donorinio virkštelės audinio. Jos slopina uždegiminius procesus ir skatina regeneraciją, ypatingai svarbu, kad regeneracija gali būti paskatinama ir nerviniame audinyje, kas ir padėjo mūsų pacientei Ramunei“, – sako medikas.

Šio gydymo metodo poveikis kiekvienam pacientui yra individualus, tačiau dr. A. Darinskas teigia savo praktikoje turėjęs ypatingai gerų rezultatų gydant reumatoidinį artritą, psoriazę, Laimo ligos pasekmes, senatvinę sąnarių artrozę, įvairias kraujagyslių patologijas bei chronišką nuovargį.

„Šis gydymas yra parenkamas gydymo įstaigos etikos komisijos, sudarytos iš ne mažiau nei 5 asmenų, kurie įvertina visą ligos eigą ir galimas naudas bei žalas pacientui. Kamieninių ląstelių terapijos nerekomenduojama taikyti sergant onkologinėms ligoms.

Specialaus pasiruošimo šiam gydymui nereikia – svarbiausia, kad pacientas būtų stabilios būklės, uždegimas, jeigu toks yra, maksimaliai suvaldytas. Gydymo rezultatų greitis priklauso nuo pačios ligos sunkumo – būna iškart, būna reikia palaukti, viskas vyksta palaipsniui“, – aiškina gydytojas.

Kalbėdamas apie senėjimą jis sako, kad visų pirma tai yra uždegimas, o kamieninės ląstelės slopina uždegimus, todėl toks gydymo metodas ne tik padeda kovoti su konkrečiomis ligomis, bet ir stabdo visus senėjimo procesus. Be to, šalia aktyvuojami regeneraciniai mechanizmai, kas natūraliai vyresnio amžiaus organizme nevyksta.

„Dažnai esame patys kalti dėl pagreitėjusio senėjimo proceso: stresas, nemiga, persivalgymas, sėslus gyvenimo būdas, tabakas, alkoholis ir t.t. Vienas svarbiausių veiksnių – miego trūkumas. Įrodyta, kad miego stoka skatina senėjimo procesus, todėl darbo ir poilsio režimas yra itin reikšmingas.

Jei į tai bus nekreipiama dėmesio, viskas sugrįš vyresniame amžiuje su kaupu – tai pasireiškia imuninės sistemos nusilpimu ir organizmo nusidėvėjimu“, – pažymi dr. A. Darinskas.

Jis tęsia sakydamas, kad žmonės pradeda senti nuo 35-37 metų, todėl nuo šio tarpsnio reikėtų savo sveikata rūpintis kur kas atidžiau.

„Kamieninių ląstelių terapija gali net atitolinti senėjimo procesus. Pavyzdžiui, to rezultatas moterims gali būti ir vėliau prasidedanti menopauzė. Tačiau reikia nepamiršti, kad senėjimui įtakos turi ne vien aplinka, bet ir genetiniai faktoriai, kurie lemia, kiek žmogaus organizme yra pažeidimų, kiek gerų genų, kurie yra atsakingi už įvairių ligų kontrolę“, – konstatuoja biomedicinos mokslų daktaras.

Šaltinis ve.lt

Grįžti į straipsnių sąrašą