Vibramedica
lt

Neuroterapijos Neuroptimal istorija

Praėjo net 146 metai nuo to laiko kai buvo žengtas pirmas žingsnis NeurOptimal® neuroterapijos link!

1875 m. anglų psichologas ir gydytojas Richard Caton pirmasis atranda smegenų elektros impulsus, atlieka daug tyrimų ir pristato Karališkąjai Edinburgo Medicinos Akademijai.

1924 m. vokiečių neurologas Hans Berger tęsia daktaro R. Caton  tyrimus ir sugeba smegenų elektrinio aktyvumo bangas užrašyti ant milimetrinio popieriaus. Jis pastebi, kad smegenų bangos keičiasi priklausomai nuo asmens sąmonės lygio.
Tai - pradžia ypatingai galimybei: žmogus gali treniruoti savo smegenų aktyvumą registruojant galvos odos biosroves, kitaip vadinamas - neuro grįžtamuoju ryšiu (NGR).

Ryškus žingsnis šioje srityje įvyksta 1960 metais: NGR pradeda aktyviai tirti du mokslininkai skirtingose vietose. Dr. Džo Kamia, tyrinėjantis žmonių smegenų bangas Čikagos universitete ir Dr. Barry Sterman Kalifornijos universitete, Los Andžele. Abu mokslininkai stebi smegenų bangas ramybės būsenoje ir abu atranda, kad galima išmokti jas kontroliuoti, lavinti ir gydyti neuro grįžtamojo ryšio (NGR) pagalba.

Po 10 metų, 1970-aisiais, B. Sterman jau paskelbia daug dokumentuotų tyrimų, įrodančių, kad panaudojant NGR galima sumažinti epilepsijos priepuolius. Tuo pat metu, kitas gydytojas J. Lubar pakartoja Sterman studijas ir paskelbia hipotezę apie tai, kad NGR galėtų padėti gydyti Dėmesio Deficito ir Hiperaktyvumo sutrikimus (ADHD).

1989  m.  Dr. E. G. Peniston ir P. J. Kulkosky  studijose sakoma apie teigiamus rezultatus naudojant NGR karo veteranams, turintiems alkoholio priklausomybę ir jų sėkmingą gydymą šia sistema.

1989m Dr. Margaret Ayers, žinoma už savo darbus naudojant NGR trauminių smegenų sužalojimų gydyme, atidaro pirmąją privačią tokio tipo kliniką.

Apie 1990 m.  išsivysto skaitmeninė NGR sistema ir tampa pilnai pripažinta 1993 m.

NeurOptimal® NGR sistema kartu su mokslininkais ir psichologais kuriama nuo 1990 metų: psichologijos daktarė Susan Cheshire Brown daug metų intensyviai dirba su P.J. Kulkowski tyrimais, sukuria unikalią kompiuterinę NGR programą, kuri gali treniruoti žmogaus smegenis matematiškai ir moksliškai pagrįstu, 100% saugiu ir prieinamu kiekvienam būdu. Taip atsiranda NeurOptimal® - viena pažangiausių NGR sistemų pasaulyje, padedanti gerinti gyvenimo kokybę: mažinti stresą ir įtampą, padėti atsikratyti nemigos, atstatyti poilsio deficitą, sumažinti baimes ir fobijas.

Naudojant sporte - dingsta starto baimė, pagerėja rezultatai. Didėja koncentracija, atmintis ir dėmesys. Terapija ypač tinkama po narkozės ar esant migrenai. Efektyvūs rezultatai dirbant su hyperaktyviais vaikais.

Mokslo atradimas tai, jog mūsų smegenys yra labai plastiškos, nuolat gaminančios neuronų jungtis dar geriau paaiškina šios terapijos naudą.

Mokslas, medicina ir technologijos žengia stebinančiais žingsniais į priekį, sukurdami žmogui galimybes spręsti sveikatos problemas be vaistų, gerinti gyvenimo kokybę ir stiprinti centrinę nervų sistemą.

Neuroterapijas NeurOptimal® galite atlikti mūsų klinikoje “Vibramedica”. Esame šios terapijos pradininkai Lietuvoje ir specializuojamės jau penktus metus.

Daugiau apie neuroterapiją NeurOptimal® galite rasti čia: https://www.vibramedica.lt/lt/paslaugos/smegenu-optimizavimo-neuro-treniruote

(Straipsnis paruoštas remiantis medžiaga:
“Zengar institute Inc.”,
“Brown, V. (1995). Neurofeedback and Lyme’s Disease”,
“Peniston, E. G., & Kulkosky, P. J. (1991). Alcoholic personality and alpha-theta brainwave training. Medical Psychotherapy.”)

Grįžti į straipsnių sąrašą