Gydomosios ozono savybės atrastos daugiau nei prieš šimtmetį. Anuomet šias dujas kaip antiseptiką naudoję medikai greičiausiai nė nenutuokė, kad ozonas ne tik naikina mikrobus, bet ir valo kraują, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą ir teigiamai veikia organizmo ląsteles.
Ozonu buvo gydoma jau per Pirmąjį pasaulinį karą. Vokiečių medikai karo lauko ligoninėse jį naudojo kaip antiseptinę priemonę. Iš pradžių ozonas buvo pasitelkiamas tik išoriniam gydymui. Jo prisotinti skysčiai buvo purškiami ant ilgai negyjančių, gangrenuojančių žaizdų. Plačiai ozono terapija pradėta taikyti daug vėliau – praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje. Sumaišytas su deguonimi ozonas ilgai buvo naudojamas inhaliacijoms. Tik pastaraisiais metais atrasta naujų, efektyvesnių ozono terapijos metodų. Ozonas – bespalvės stipraus kvapo dujos. Ore, kuriuo kvėpuojame, ozono yra labai mažai. Aukštesniuose atmosferos sluoksniuose ozono koncentracija kur kas didesnė. Žemę gaubiantis ozono sluoksnis saugo mūsų planetą nuo ultravioletinių saulės spindulių, mažina jų poveikį. Gydymui naudojamas ozonas specialiu prietaisu – ozono generatoriumi išgaunamas iš švaraus medicininio deguonies. Medicininiame ozone vos 5 proc. ozono ir 95 proc. deguonies. Taigi gydant naudojamos labai nedidelės ozono dozės. Ozonas gaminamas prieš pat procedūrą, nes jo molekulės greitai skyla ir vėl virsta deguonimi. Ozono poveikis žmogaus organizmui: pagerina kraujotaką, teigiamai veikia ląsteles, audinius ir organus: teikia jiems deguonį, paspartina medžiagų apykaitą, išvalo kraują, audinius ir organus, stiprina imuninę sistemą, naikina virusus, bakterijas ir grybelius, gerina širdies ir smegenų veiklą, skatina biologiškai aktyvių medžiagų gamybą.
Ozono terapija „Hyper Medozon Comfort“ atliekama mūsų klinikoje yra tikras energijos ir deguonies užtaisas, turintis visą puokštę jau minėtų gydomųjų savybių. Tap pat jis pasižymi itin dideliu oksiduojančiu poveikiu.
Procedūros metu iš medicininio deguonies „Hyper Medozon Comfort“ aparatu pagamintu ozonu prisotinamas nedidelis kraujo kiekis, paimtas iš paciento ir sulašinimas pacientui atgal. Patekęs į kraują ozonas stiprina jame vykstančius oksidacinius procesus. Šios procedūros trukmė 20–40 min. Nors šalutinio poveikio ozono terapija neturi ir per daugiau nei 80 metų tokio dalyko nebuvo, bet kartais šios procedūros negalima atlikti dėl keletos kontraindikacijų: kraujo krešėjimo sutrikimų (trombocitopenijos, hemofilijos), hemoraginio ar mišrus insulto, individualus ozono netoleravimo, pankreatito, epilepsijos traukulių, alkoholinės intoksikacijos, hipertireozės. Kartais pacientui negali būti atlikta procedūra dėl pasislėpusių venų ar dėl to, jog visiškai nebėga iš venos kraujas. Labai svarbu yra šiai procedūrai pasiruošti: vartoti pakankamai vandens prieš procedūrą, jokiu būdu nevartoti alkoholio prieš ir po.
Terapiją rekomenduojama atlikti profilaktiškai 2 kartus į metus darnt 5 - 7 procedūras. Esant rimtoms ligoms, procedūrų skaičius svyruoja pagal gydytojo nustatytą programą. Tokiu atveju, tiek apsilankymų skaičius, tiek mikrodozės kinta pagal esamą žmogaus sveikatos būklę.
Ozono terapija JAV sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis sunaikina 99,9992% patogeninių mikrobų. Turi priešuždegiminį poveikį, kovoja su visais įmanomais virusais, grybeliais ir bakterijomis. Šios terapijos dėka yra gydoma virš šimto ligų ir yra neabejotinai veiksminga alternatyva medikamentiniam gydymui.
Ozono terapija pripažinta visame pasaulyje, ypatingai JAV, Vakarų Europoje ir yra labai populiari jau daug metų, kaip sveikatinimo bei gydymo priemonė. Paskutiniais metais vis labiau ir labiau užkariauja Lietuvą.