Vibramedica
lt

Kodėl skauda raumenis ir kaip padėti sau?

Raumenų skausmas – itin dažna fizinė problema, kuomet juntami nuolatiniai daugiau nei vieno raumens ir minkštųjų audinių, supančių raumenis, skausmai. Dažnai raumenų skausmai atsiranda dėl per didelio fizinio krūvio, traumų, ligų, netinkamos mitybos, įtampos ar netaisyklingos laikysenos.
 
Raumenų skausmo priežastys
Lokalius raumenų skausmus dažniausiai sukelia raumenų perkrova, traumos, nuolatinė įtampa, patempimai, sumušimai. Tuo tarpu išplitę skausmai gali būti susiję su virusinės kilmės infekcija, sisteminėmis ligomis, nuolatine priverstine ar netaisyklinga padėtimi ir kt.
Nors egzistuoja apie 100 skirtingų raumenų skausmus lemiančių priežasčių, daugelį jų galima suskirstyti į tris grupes:
  • atsiradusius dėl sužeidimo (traumos),
  • raumenų skausminį sindromą,
  • spazmus
Trauminius raumenų skausmus gali sukelti vietiniai minkštųjų audinių sumušimai, patempimai, nuolatinė per intensyvi fizinė veikla, injekcijos į raumenis, patiriamos traumos (raumens plyšimai) ar kiti raumenų sužalojimai. Trauminių raumenų pažeidimų atveju skausmas yra aštrus ir paprastai užklumpa iškart po traumos.
Raumenų skausmo sindromas pasireiškia kaip vietinis raumenų ir minkštųjų audinių skausmas. Šiuo atveju skausmas yra mažiau aštrus, tačiau ilgalaikis. Raumenų skausmo sindromą sukelia sutrumpėjusios raumenų skaidulos arba labai skausmingi „trigerio taškai“. Pastarieji susiformuoja dėl nuolatinio pasyvaus raumenų traumavimo, fizinės perkrovos, pervargimo, netaisyklingos laikysenos, kaulų-sąnarių sistemos ligų ir kitų veiksnių.
Raumenų spazmai – tai nevalingi ir skausmingi raumenų susitraukimai, paprastai sukeliantys sustingimą arba diskomfortą raumenims judant. Juos sukelia per didelis fizinis krūvis, žema aplinkos temperatūra arba stresas, taip pat sunkios nervų sitemos ligos. Neretai raumenų spazmai kartojasi: praeina ir po kurio laiko vėl atsiranda.
 
Ką daryti, kai skauda raumenis?
Viena dažniausių raumenų skausmo priežasčių yra per didelis fizinis krūvis, todėl tokiu atveju visų pirma patartina gerai pailsėti. Pajutus simptomus, rekomenduojama 48-72 valandoms sumažinti fizinį aktyvumą.
Patyrus traumą ir norint išvengti patinimo, pažeistą galūnę patartina laikyti pakeltą. Siekiant sumažinti nemalonius pojūčius, galite išbandyti specialius skausmą malšinančius gelius ar pleistrus, tepalus su heparinu, kurie padeda sumažinti poodines hematomas.
Traumų atveju taip pat rekomenduojama taikyti šaltį. Kas 2-3 valandas ant pažeistos kūno vietos dėti šalčio paketą įvyniotą į audinį ir laikyti apie 15-20 minučių.
Jei skausmai tęsiasi, būtina kreiptis į medikus, kurie nustatys skausmo priežastį ir paskirs Jums tinkamiausią gydymą. Klinikoje VibraMedica raumenų skausmui malšinti taikoma unikali ląstelių regeneracijos terapija PAPIMI aparatu.
PAPIMI terapijos metu organų ar audinių ląstelės yra veikiamos elektromagnetiniu lauku nesant tiesioginio kontakto su kūnu. Srovės impulsu generuojamas magnetinis laukas sukelia jonų judėjimą ląstelės membranoje ir jos laidumas padidėja.
Padidėjus ląstelės membranos laidumui suaktyvėja metabolizmas, padidėja deguonies suvartojimas ląstelėje. Taip pat stimuliuojami ląstelių proliferacijos (augimo), apoptozės (natūralios užprogramuotos ląstelių mirties) bei regeneraciniai procesai.
PAPIMI terapija skatina eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) judėjimą, gerina deguonies pernešimą ląstelėse, oksigenizaciją, didina eritrocitų elastingumą, sumažina jų sukibimą (agregaciją), gerina mikrocirkuliaciją, oksidacinius procesus audiniuose. Tokiu būdu magnetinio lauko bendrinis poveikis organizmui pasireiškia:
  1. Kraujagyslių išsiplėtimu (vazodilatacija);
  2. Priešuždegiminiu veikimu;
  3. Edemas mažinančiu poveikiu;
  4. Gijimo procesų aktyvinimu;
  5. Mažina raumenų įtampą;
  6. Nuskausminančiu (analgetiniu) veikimu.
Daugiau apie ląstelių regeneracijos terapiją PAPIMI aparatu skaitykite čia,
Grįžti į straipsnių sąrašą